Na jaki cel można przeznaczyć pożyczkę gotówkową?

pozyczka gotowkowa

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy, który pozwoli Ci realizować plany i marzenia nawet pomimo braku oszczędności. Na jaki cel można przeznaczyć pozyskane z pożyczki środki? Jak znaleźć tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i nie obciąży budżetu? Podpowiadamy.

Dzięki pożyczce gotówkowej brak oszczędności nie musi być przeszkodą w realizacji marzeń, celów i planów. Sięgając po zewnętrzny zastrzyk gotówki, pożyczysz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a spłatę rozłożysz na niewielkie, dostosowane do możliwości finansowych raty.

Czym jest w praktyce pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest formą umowy pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Na mocy jej zapisów pożyczkodawca udostępnia pożyczkodawcy określoną kwotę pieniędzy. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest z kolei zwrot pożyczonych środków wraz z odsetkami w terminach wskazanych w harmonogramie spłaty. Sięgając po pożyczkę gotówkową, pożyczysz od kilku do kilkuset tysięcy, a spłatę rozłożysz nawet na kilka lat.

Pożyczki gotówkowe — na jaki cel można je przeznaczyć?

Ogromną zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia dodatkowych środków na dowolny cel niezwiązany z prowadzoną działalnością. Może to być remont mieszkania, wymarzona wycieczka w tropiki czy sfinansowanie kosztownego zabiegu medycznego.

Kto może sięgnąć po pożyczkę gotówkową?

Instytucje finansowe udzielające pożyczek gotówkowych nie stawiają wnioskującym wygórowanych wymagań. Aby otrzymać dodatkowe środki, wystarczy być osobą pełnoletnią, z pełną zdolnością do czynności prawnych, dysponującą dowodem osobistym i numerem PESEL. Niezbędnym elementem otrzymania dodatkowych środków jest również posiadanie wymaganej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do terminowych spłat rat pożyczki.

Jak wnioskować o dodatkowe środki

To, w jaki sposób należy złożyć wniosek pożyczkowy, zależy od konkretnej instytucji finansowej, a przede wszystkim – od preferencji samego pożyczkobiorcy. Większość banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych umożliwia bowiem złożenie wniosku pożyczkowego nie tylko w oddziale, ale także przez internet, np. w systemie bankowości internetowej (pożyczka gotówkowa online). Aby sfinalizować formalności, przyszły pożyczkobiorca winien nie tylko wypełnić wniosek, ale dostarczyć także dodatkowe dokumenty, zgodnie z wymaganiami pożyczkodawcy. Z reguły jest to jedynie dokument tożsamości i zaświadczenie potwierdzające stabilność dochodów.

Pożyczka gotówkowa — co jeszcze musisz wiedzieć?

Oto 4 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki gotówkowej.

1. Porównaj, zanim złożysz wniosek. Aby maksymalnie dostosować parametry pożyczki do własnych potrzeb, przed złożeniem wniosku porównaj dostępne na rynku oferty. Zwróć uwagę przede wszystkim na dostępne kwoty i możliwe okresy spłaty, koszty, sposób złożenia wniosku czy dodatkowe udogodnienia dla kredytobiorców, np. możliwość odroczenia spłaty pierwszej raty.
2. RRSO, nie oprocentowanie. Analizując koszty finansowania, nie sugeruj się oprocentowaniem, lecz RRSO. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczkę.

3. Wylicz wysokość miesięcznej raty. Nawet jeśli wiesz już, ile w teorii zapłacisz za pożyczkę, nie daje Ci to wiedzy o kwocie miesięcznej raty. Aby ją wyliczyć, sięgnij po darmowy internetowy kalkulator pożyczki gotówkowej. Takie narzędzia znajdziesz na większości stron internetowych instytucji finansowych. Wiedząc, na czym stoisz, jeszcze precyzyjniejsze ocenisz, czy pożyczka w preferowanej kwocie nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

4. Bezpiecznie przez internet. Chciałbyś sięgnąć po pożyczkę gotówkową online, ale masz obawy, czy pożyczanie pieniędzy przez internet jest bezpieczne? Dzięki zaawansowanym technologiom, nowoczesnym narzędziom i przemyślanej procedurze, sięganie po internetowe pożyczki jest dziś bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze przez internet, nie musisz się obawiać.

Pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na szybkie i bezpieczne pożyczenie pieniędzy. Niedroga i wygodna w obsłudze pozwoli realizować plany i marzenia, nie obciążając budżetu.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/40495,kredyty-gotowkowe,kredyt-celowy—czym-jest-i-na-co-go-przeznaczyc,1,1

Poprzedni artykułCzy pieniądze ulokowane na lokacie terminowej są bezpieczne?
Następny artykułJak złożyć PIT online? Ułatw sobie życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj