Gdzie wykorzystuje się katalogi szyte?

Katalogi szyte to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych obecnie materiałów reklamowych. Wykorzystywane są w wielu firmach. Nie każda osoba wie jednak, czym się one wyróżniają, jakie są ich rodzaje i kiedy najlepiej je zastosować.

Katalog szyty – co warto wiedzieć?

Katalog to jeden z najpopularniejszych form prezentacji produktów czy usług. Jest to świetne narzędzie marketingowe prezentujące wszelkie informacje o przedsiębiorstwie. Taki katalog może przybierać różne formy. Mowa tutaj na przykład o tradycyjnym wydruku. Obecnie jednak coraz popularniejsze są katalogi szyte. Jest to bardzo ważne narzędzie marketingowe pomagające firmom w budowaniu ich marki oraz pozyskiwaniu nowych klientów. Katalogi szyte dają możliwość zapoznania się z produktami oraz ich specyfikacją techniczną, dlatego wykorzystywane są w wielu branżach. Obecnie cieszą się one największą popularnością spośród wszystkich modeli katalogów.

Okazuje się, że sposób łączenia poszczególnych kartek polega na ich zszyciu, co zapewnia o wiele większy poziom odporności na uszkodzenia aniżeli w przypadku standardowych katalogów klejonych. W Polsce pojawia się coraz więcej drukarni, które produkują katalogi szyte. Często oferowane są one w atrakcyjnych cenach. Katalogi szyte umożliwiają firmie prezentację swych produktów oraz usług w przystępnej i atrakcyjnej formie. Z tego powodu konsumenci mogą łatwo zapoznać się z ofertą przedsiębiorstwa i zakupić produkty bądź usługi, które najlepiej odpowiadają ich wymaganiom i potrzebom. Dzięki katalogom firmowym możliwe jest budowanie marki. Możliwa jest prezentacja logo firmy, jej nazwa oraz misja. Katalogi firmowe sprawiają, że klienci mogą łatwiej zidentyfikować firmę oraz jej produkty, co powinno przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności marki. Niewątpliwą zaletą katalogu szytego jest jego łatwość w dystrybucji. Okazuje się, że może być on dystrybuowany w różnych miejscach tj. punkty sprzedaży, wystawy oraz targi. To świetny sposób na efektywne dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów.

Jaki wybrać katalog szyty?

Jeżeli celem jest zamówienie katalogu szytego, bardzo istotne będzie określenie jego formatu. Katalogi dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy klient dobierze produkt idealny dla siebie. Dostępne są zarówno standardowe modele, jak i indywidualnie dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Obecnie największą popularnością cieszą się zdecydowanie katalogi drukowane w formacie A5 oraz A4. Mowa tutaj o optymalnej wielkości, która zapewnia wystarczająco sporo miejsca na każdej stronie. Na takim katalogu pomieszczą się wszystkie cenne informacje dotyczące usługi, firmy bądź produktu. Co więcej, katalog szyty w formie A4 jest też poręczny, dlatego wybierany jest przez wielu przedsiębiorców. Można go komfortowo trzymać w dłoniach, wertować strony, a ponadto prezentować go klientowi. Możliwe jest też transportowanie go w teczce aktówce.

Istnieją też inne powody przemawiające za dobraniem takiej wielkości katalogu szytego. Przede wszystkim jest to łatwy sposób wysyłki korespondencyjnej. Do tego dolicza się również niższe koszty drukowania. Co istotne, impozycja formatu A4 na arkuszu drukarskim zapewnia ograniczenie do minimum niewykorzystanej powierzchni papieru. Oczywiście można też zakupić katalog szyty w innym rozmiarze. Dobrej klasy drukarnia powinna zapewnić różne opcje druku. Celem jest to, żeby każdy klient dostosował katalog szyty do swoich potrzeb. Warto zapoznać się z ofertą renomowanej drukarni: https://cyfrowo.com.pl/product/katalogi-szyte

Katalog szyty czy katalog klejony?

Wiele osób ma problem z dobraniem katalogu dostosowanego do swoich potrzeb. Obecnie najpopularniejsze są katalogi szyte oraz klejone. Te pierwsze zwane są też książkowymi i przeznaczone są do obszernych, wielostronicowych publikacji (więcej niż 48 stron z okładką). Warto dodać, że katalog w formie klejonej może mieć różne formaty, okładki, a ponadto grubość grzbietu. Przeważnie stosowany jest do trenbooków, ale mogą być też prezentacje produktowe bądź portfolio realizacji. Natomiast katalogi szyte nadają się przede wszystkim do druku materiałów, które mają od paru do parędziesięciu stron. Ich zaletą jest zdecydowanie stosunek jakości do ceny. Do tego dolicza się też duże możliwości personalizacji. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na katalogi szyte. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że zapewniają wygodne czytanie oraz przeglądanie stron. Najczęściej wykorzystywane są do druku instrukcji, prezentacji oraz broszur informacyjnych. Co więcej, zapewniają one możliwości dobrania różnorodnego podłoża. W ten sposób możliwe jest wykonanie nie tylko prostej broszury, ale też prestiżowego katalogu produktowy. Do tego dolicza się też prezentację przedsiębiorstwa. Katalogi szyte mają ponadto bardzo dużo możliwości konfiguracji, dlatego można je dopasować praktycznie do każdej branży – są to produkty uniwersalne.

Co trzeba wiedzieć jeszcze o katalogach szytych?

Jak się okazuje, katalogi szyte mają od 4 do 56 stron, dlatego nadają się do małych oraz średnich broszur. Strony łączone są zawsze pośrodku. Do tego celu stosuje się zszywki. Całość najczęściej umieszczona jest w nieco grubszej okładce. Nierzadko ludzie decydują się na dodatkowe uszlachetnienie katalogu szytego poprzez dodanie folii oraz lakieru wybiórczego UV. To bardzo prosty oraz tani zabieg. Sprawia on, że katalogi szyte prezentują się prestiżowo. Druk katalogów szytych dostępny jest w wielu formatach i rozmiarach. Możliwe jest drukowanie w pionie oraz poziomie. Tego typu katalogi najczęściej dostępne są w formacie A4, A5, A6, a także DL. Można też postawić na katalog kwadratowy. Na ostateczny efekt takiego produktu ma też wybór podłoża. Im wyższa gramatura, tym bardziej prestiżowy będzie katalog firmowy, a jest to cel wielu osób. Zdecydowanie zalecane jest postawienie na grube podłoże powlekane, na przykład kredowe. Ciekawą alternatywą jest podłoże ozdobne. Katalog firmowy może być też łatwo aktualizowane, dzięki czemu możliwe jest szybkie wprowadzanie niezbędnych zmian w ofercie przedsiębiorstwa, co jest bardzo przydatne.

Partnerem artykułu jest cyfrowo.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here