Praca dla opiekunek osób starszych w Berlinie

Zastanawiasz się nad pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Nie wiesz, jakie miasto zapewni Ci godne warunki do życia i pracy? W naszym artykule przybliżymy Ci zabytki i atrakcje Berlina, a także największe zalety pracy w tym mieście. Stolica Niemiec od lat stanowi centrum kulturalne i administracyjne. Wybierając zatrudnienie tutaj, na pewno się nie zawiedziesz.

Przeczytaj więcej o pracy jako opiekunka osób starszych w Berlinie:

https://carework.pl/poradnik/praca-opiekunki-osob-starszych-w-berlinie

Berlin – atrakcje, zabytki i udogodnienia

Interesuje Cię praca dla opiekunek w Berlinie? Chcesz dowiedzieć się, co miasto to ma do zaoferowania przyjezdnym? Poniżej znajdziesz krótki przegląd jego największych atrakcji.

Berlin to jedno z największych miast w Europie oraz największe w samej Unii Europejskiej. Stolica Niemiec liczy ok. 3,7 mln mieszkańców. Znana jest przede wszystkim ze sporej ilości zabytków i atrakcji. Znakami rozpoznawczymi Berlina są gmach Reichstagu i Brama Brandenburska. To jednak nie wszystko. Miasto to może pochwalić się ogromną ilością muzeów, oper, teatrów oraz przepięknych budynków. Mimo gęstej zabudowy nie brakuje tam jednak malowniczych lasów i parków.

Co ważne, Berlin jest doskonale skomunikowany z innymi miastami oraz państwami. Do dyspozycji mamy tam aż 2 lotniska oraz komfortowe autostrady, które zapewniają szybki i bezproblemowy dojazd do wielu bliskich oraz dalekich miejscowości. Warto również wspomnieć o metrze i tzw. „S-bahn’’, czyli szybkiej kolei miejskiej. Wygodne przemieszczanie się po Berlinie zapewniają także autobusy oraz tramwaje (również te wodne).

Jeżeli chcesz zrelaksować się po pracy, to Berlin również ma wiele do zaoferowania. Jest uważany za najbardziej zielone miasto Niemiec – rzeki, lasy i inne tereny zielone zajmują aż 44% jego powierzchni. Jeśli wolisz aktywną formę wypoczynku, to znajdziesz tutaj także wiele tras turystycznych, rowerowych itd. Doskonałą alternatywą po ciężkim dniu pracy może być również wyjście do pobliskich restauracji, pubów, czy barów. Krótko mówiąc – naprawdę jest w czym wybierać.

Praca w Berlinie – opiekunka osób starszych

Praca opiekuna osób starszych to bardzo wymagający zawód niezależnie od miejsca, w którym go wykonujemy. Jednak nie bez powodu tak wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Niemiec właśnie w tym charakterze. Do oczywistych zalet można zaliczyć tutaj wyższe zarobki, atrakcyjne premie oraz z reguły lepsze warunki zatrudnienia. Co więcej, ilość ofert pracy w tej branży stale rośnie ze względu na strukturę demograficzną niemieckiego społeczeństwa – należy do starzejących się.

Decydując się na wyjazd do pracy za granicę, możemy podjąć pracę stałą lub sezonową. Warto dodać, że wybierając zatrudnienie np. na wakacje lub w okresie świątecznym, często możemy liczyć na atrakcyjne premie.

Praca w Berlinie jako opiekun osób starszych – zarobki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy zarobki opiekunów osób starszych w Polsce i w Niemczech bardzo się od siebie różnią. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że czasami jest to nawet 3 razy większa kwota. Przeciętne zarobki opiekunki w Niemczech oscylują w granicach nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie. W samym Berlinie jest to ok. 1765-2708 euro brutto. Nieco mniej – ok. 2100 euro brutto zarobią opiekunki bez prawa wykonywania zawodu Pflegefachkraft.

Dodatkowo warto również wspomnieć, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stanu zdrowia podopiecznego – osoby zmagające się z poważnymi schorzeniami będą potrzebowały kompleksowej pomocy i tym samym znacznie większego zaangażowania ze strony opiekunki. Często można również spotkać się z sytuacją, gdzie pod naszą opieką będzie dwójka osób. W takim przypadku zarobki również zazwyczaj są wyższe.

Atrakcyjniejsze wynagrodzenie może zapewnić nam również bardzo dobra znajomość języka. Jednak w wypadku większości zleceń wystarczy komunikatywny poziom niemieckiego. Należy też pamiętać, że pracując w domu podopiecznego mamy również zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie.

Oprócz wyżej wymienionych zalet pracy jako opiekunka w Niemczech możemy także zauważyć jej korzystny wpływ na naszą psychikę. Według niektórych badań wykonywanie tego zawodu znacznie poprawia samoocenę i gwarantuje samorozwój.

Praca w Berlinie jako opiekunka osób starszych – gdzie szukać?

Jeżeli szukasz pracy w Berlinie jako opiekun osób starszych, to z pewnością powinieneś skorzystać z usług zaufanej i doświadczonej firmy opiekuńczej.

Korzystając z pomocy profesjonalnej firmy opiekuńczej, zyskasz:

  • uczciwe warunki pracy i legalne zatrudnienie,
  • pomoc w organizacji wyjazdu i dopełnieniu formalności,
  • szkolenia,
  • atrakcyjne premie,
  • dostosowanie zlecenia do predyspozycji i doświadczenia pracownika.

Nie zwlekaj, znajdź pracę jako opiekunka osób starszych w Berlinie już dziś i ciesz się świetnymi zarobkami oraz nowym doświadczeniem!

Poprzedni artykułKiedy należy zgłosić się do prawnika?
Następny artykułLuksusowe apartamenty w Warszawie – co stolica ma do zaoferowania inwestorom zagranicznym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj