Najkorzystniejsza oferta ubezpieczenia OC – jak ją znaleźć?

OC to jedyny w kraju obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które musi posiadać każdy zarejestrowany pojazd. Ceny ubezpieczenia OC różnią się między sobą ze względu na wiele czynników, takich jak wiek i staż za kierownicą właściciela pojazdu, lata bezszkodowej jazdy, miejsce zamieszkania i charakterystykę samochodu. Dziś podpowiadamy, jak znaleźć najtańsze OC, do czego dąży każdy kierowca.

Czy najtańsza oferta zawsze jest najkorzystniejsza?

Na początku zastanówmy się jednak, czy najtańsze OC, rzeczywiście zawsze oznacza korzystniejszą ofertę. Zakres polisy i odpowiedzialność ubezpieczyciela są określone ustawowo. Poszczególne ubezpieczenie OC mogą się więc różnić jedynie stawkami proponowanymi przez konkretnych ubezpieczycieli. Warto jednak pamiętać, że w ramach zbliżonej ceny, niektóre oferty obejmują dodatkowe bonusy, takie jak choćby podstawowe wsparcie Assistance, które może okazać się przydatne i jest opcją godną rozważenia.

Porównaj jak największą liczbę ofert wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie OC

Aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC, najlepiej porównać wiele ofert proponowanych przez wiodących i godnych zaufania ubezpieczycieli. Można tego dokonać bez wychodzenia z domu korzystając z internetowej porównywarki, takiej jak Kiosk Polis, gdzie klienci zyskują dostęp do ofert kilkunastu wiodących towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Każda oferta jest szczegółowo przedstawiona wraz z ceną, co umożliwia rzetelne porównanie. Dzięki temu, aby znaleźć korzystne OC nie trzeba wychodzić z domu, a jedynie w dowolnym dniu i godzinie wypełnić krótki formularz online dotyczący właściciela pojazdu i charakterystyki samego auta. Wówczas tylko kilka kroków dzieli nas od zakupu korzystnej polisy OC.

Ubezpieczenie OC taniej przez internet

Ubezpieczenie OC kupowane przez internet jest zazwyczaj tańsze niż w przypadku zakupów bezpośrednio u ubezpieczyciela lub tradycyjnych pośredników. To kolejna zaleta internetowych porównywarek ubezpieczeń komunikacyjnych. Co więcej, część kierowców kupujących ubezpieczenie OC interesuje się także Autocasco i innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Warto wiedzieć, że przez internet z łatwością wybierzemy najkorzystniejszy pakiet, a w przypadku Autocasco różnice w cenie, a przede wszystkim w zakresie ubezpieczenia są znacznie bardziej wyraźne. Internetowa porównywarka jest więc idealnym narzędziem do kupienia online bardzo korzystnego i dopasowanego do potrzeb kierowcy pakietu ubezpieczeń, który zostanie wysłany na wybrany adres mailowy.

Co jeszcze może obniżyć składkę OC?

Istnieje wiele czynników, które w oczywisty sposób wpływają na cenę ubezpieczenia OC. Wypełniając formularz ubezpieczeniowy nie należy naginać rzeczywistości, lecz przedstawić w nim prawdę, gdyż w przeciwnym razie ubezpieczyciel może słusznie uniknąć odpowiedzialności w przypadku wyrządzonej przez ubezpieczonego szkody drogowej. Warto jednak pamiętać, że receptą na niższe OC może być np. współdzielenie pojazdu. Gdy jeden ze współwłaścicieli może legitymować się latami bezszkodowej jazdy i dłuższym stażem za kierownicą, stawka za ubezpieczenie OC będzie niższa, zgodnie z przysługującymi temu kierowcy zniżkami. Taka sytuacja dotyczy m.in. małżonków, którzy wspólnie korzystają z jednego auta, niezależnie od tego, kto robi to częściej.

Poprzedni artykułZatory płatnicze – jak odzyskać swoją należność od kontrahenta?
Następny artykułABC kredytu mieszkaniowego – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj