Jak zorganizować biblioteczkę?

Własna biblioteczka to marzenie każdego mola książkowego. Któż nie chciałby mieć wszystkich ulubionych pozycji książkowych tuż pod ręką? To wcale nie musi być nierealny plan. Jak zatem zorganizować biblioteczkę?

W każdym pokoju

Jeżeli nie znajdziemy w naszym mieszkaniu jednego miejsca, w którym mogłaby powstać biblioteczka, to możemy nasze książki umieścić w kilku miejscach w naszym domu. Przykładowo na ten cel możemy poświecić jedną półkę w kuchni na książki kucharskie. Kolejną warto zapełnić pięknymi albumami w salonie, a inną w sypialni na nasze ulubione tytuły czytane tuż przed snem. Publikacje możemy poukładać także na półkach zawieszonych pod sufitem, schodami czy na parapecie. To oryginalne rozwiązanie i dodające wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Do wykonania półek na książki warto użyć nietypowych surowców takich jak: niebejcowane drewno, stal czy beton. Wybierzmy materiały, które będą doskonale pasować do aranżacji wnętrza.

Książki oddychają!

Musimy pamiętać, że naszym ukochanym książkom musimy zapewnić komfortowe warunki. Z tego względu warto zadbać o wolną przestrzeń między książkami a górną częścią półki. Dodatkowo pomaga to zachować czystość, a także nie uszkodzić książek podczas ich wyciągania. Nie powinniśmy ich układać także zbyt ciasno. Każdy z nas powinien stworzyć własny system biblioteczny, który będzie nam służył w szybkim znalezieniu danej pozycji. Przykładowo książki możemy poukładać według rozmiarów, kolorów czy tematów.

Droga inwestycja

Stworzenie biblioteczki, która będzie zawierała nie tylko nasze ulubione pozycje, ale prawdziwe czytelnicze okazy, takie jak pierwsze wydanie jakiegoś bestselleru czy egzemplarz z podpisem autora, może być kosztowne. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na nasze książki, których ciągle przybywa, możemy rozważyć zakup czytnika. Elektroniczny czytnik pomieści bardzo dużo pozycji książkowych, które zawsze będziemy mieć pod ręką. To wygodne rozwiązanie będzie nas kosztować kilkaset złotych, w zależności od tego, jakiej jakości wybierzemy sprzęt. Warto jednak zainwestować, a szybka gotówka może pomóc w sfinansowaniu takiego wydatku. Wysokiej jakości sprzęt zapewni nie tylko dużą pojemność, ale przede wszystkim komfort czytania i bezpieczeństwo naszych oczu. Szybka gotówka często może być spłacana w ratach, dzięki czemu możemy rozłożyć koszt w czasie. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka powinna być terminowo spłacona. Upewnijmy się, że możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe.

Poprzedni artykułCoraz odważniej konsumujemy na kredyt
Następny artykułJak zoptymalizować koszty usług transportowych? Sprawdź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj