Dodatkowe benefity, które ucieszą Twoich pracowników!

Dobry pracownik jest oddany swojej firmie i wie, że inwestuje ona w jego przyszłość. Dzisiaj już sama wypłata nie wystarcza, konieczne są dodatkowe benefity, które przekonają pracownika do pracy w danej firmie i pozostania w niej przez wiele lat. Wielu pracodawców wykorzystuje więc świadczenia pozapłacowe, które są niezwykle doceniane przez zatrudnionych.

Pozapłacowe, czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje są to wszelkiego rodzaju dodatki do wypłaty. Są one dobrowolne i pracodawca nie ma obowiązku ich zapewniać, co jednak nie zmienia faktu że coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na ten krok. Istnieje kilka bardzo popularnych świadczeń, które są korzystne zarówno dla osoby zatrudnionej, jak i firmy w której pracuje.

Karty multisport

Bez wątpienia jest to jedna z opcji wybieranych najczęściej. Dzięki niej pracownicy mają możliwość korzystania z wielu ośrodków sportowych bezpłatnie. Co ważne lista placówek, w których karta multisport jest uznawana rośnie z roku na rok. Pracownicy, którzy cenią sobie aktywność fizyczną z pewnością docenią tą możliwość. Ogromnym plusem dla firmy w tym przypadku może okazać się… dodatkowa promocja. Coraz częściej widuje się przedstawicieli dużych przedsiębiorstw w różnego rodzaju przedsięwzięciach sportowych. Wystarczy odpowiednio zaprojektowany strój z logo i reklama gotowa.

Opieka medyczna

Ta możliwość na liście benefitów pozapłacowych jest niekwestionowanym numerem jeden. Abonament medyczny w prywatnych placówkach jest wysoce ceniony. Pracownik, który ma zapewniony tego typu dodatek czuje się bezpiecznie i wie, że w razie problemów może liczyć na szybką pomoc medyczną. Co ważne niekiedy opieka medyczna jest rozszerzana także na rodzinę zatrudnionego.

Zanim jednak przedsiębiorca zdecyduje się na zakup abonamentu medycznego powinien zastanowić się jaki pakiet wybrać. Na rynku wybór jest spory. Niektórzy decydują się na pakiety podstawowe, inni rozszerzają je o dodatkowe usługi.

Karta multisport i prywatna opieka medyczna to nie wszystkie możliwe benefity pozapłacowe. Pracodawcy coraz częściej inwestują także w szkolenia językowe i branżowe, a niekiedy dopłacają nawet do posiłków.

Poprzedni artykułCondohotel – co to jest i czy warto inwestować?
Następny artykułPolska Bezgotówkowa z korzyścią dla klientów i przedsiębiorców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj